Jakie oświetlenie w pomieszczeniach gospodarczych, a jakie w pracowni ?

Home  /  Oświetlenie  /  Jakie oświetlenie w pomieszczeniach gospodarczych, a jakie w pracowni ?

On Luty 13, 2017, Posted by , In Oświetlenie, By , , With No Comments

W pomieszczeniach gospodarczych najlepiej instalować oświetlenie energooszczędne. Świecące jasnym, czystym światłem lampy fluorescencyjne o różnych kształtach  i wielkościach, które można zamontować w oprawach naściennych, to zwykle wszystko, czego ci potrzeba.

W pracowni najważniejsze jest miejscowe oświetlenie robocze. W dużym studiu, gdzie na środku stoi stół lub biurko, ważne jest zainstalowanie we właściwym miejscu gniazdka w podłodze, by uniknąć rozciągniętych na niej kabli. Oprawy oświetleniowe pomiędzy półkami pozwolą uzupełnić oświetlenie ogólne i sprawią, że pomieszczenie będzie wydawało się większe.

We wnętrzu z niewielkim blatem oświetlenie zadaniowe mogą zapewnić lampy zamontowane na ścianie albo pod szafkami nad biurkiem. Swobodną atmosferę w jadalni tworzą stylowe kinkiety, zdobiące jednocześnie ścianę, która bez nich wydawałaby się pusta. Matę reflektory punktowe, na wpół ukryte w ściankach świetlika, sprawiają, że szkło lśni, a nocą jego tafle nie wydają się czarne i ponure.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *