Malowanie metali

Home  /  Remont  /  Malowanie metali

On Kwiecień 22, 2017, Posted by , In Remont, By , , With No Comments

W budynku spotyka się szereg stałych akcesoriów z różnych metali. Na przykład grzejniki centralnego ogrzewania są zwykle z metali żelaznych, podczas gdy rury miedziane nie korodują tak jak żelazo. Akcesoria okienne i drzwiowe też mogą być z różnych metali.

Zdejmijcie przedmioty metalowe z drzwi i okien, ile tylko można. Ułatwi to malowanie zarówno głównego obiektu, jak i przedmiotu z metalu.

Zawsze przygotowujcie i malujcie takie urządzenia wtedy, gdy są zimne. Inaczej farba wyschnie za szybko, wytwarzając powłokę nierówną i krostowatą.

Do żeliwa, np. pieca na drewno lub obudowy kominka, użyjcie szczotki drucianej w celu usunięcia luźnego materiału, potem odkurzcie. Wytrzyjcie szmatką zwilżoną benzyną lakierniczą, aby nie było na nim pyłu.

Ponieważ piec żeliwny lub kominek może osiągnąć wysoką temperaturę, użyjcie farby specjalnie wyrabianej do silnie ogrzanego żeliwa. Farby nieodporne pokryją się pęcherzykami i wypalą. Przy takich specjalnych farbach gruntownik nie jest zwykle potrzebny i dwie warstwy, nałożone pędzlem lub natryskane, powinny wystarczyć.

Do rur i grzejników najlepsze są farby rozpuszczalnikowe, gdyż większość wodorozcieńczalnych straci kolor od ciepła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *