Wielozadaniowa jednostka udojowa SAC

fot.: www.sac.eu

Nowa jednostka udojowa firmy SAC – MDS SACCOMATIC IDC  jest instalowana na stanowisku udojowym i umożliwia dojenie, ściąganie aparatu udojowego, gromadzenie danych i dostarczanie niezbędnych informacji.

Jednostka IDC  obejmuje następujące funkcje: pulsator, pulsacja kaskadowa, pulsacja z funkcją przepływu mleka i fazą stymulacji, automatyczna kontrola właściwej pulsacji w zespole dojarki, ściągacz aparatu udojowego, przerwanie pracy pulsatora wraz z ustawieniem gum strzykowych w pozycji otwartej przy zdejmowaniu aparatu, blokada pustodoju, licznik mleka (przepływ) na poziomie strzyków, pomiar temperatury, funkcja uruchamiania przy zakładaniu aparatu udojowego, wyświetlacz graficzny, dioda alarmowa do wyświetlania temperatury i alarmów związanych z przewodnością, duża dioda alarmowa do informowania o niewłaściwym doju.

Jednostka IDC ma prostą budowę i jest łatwa w obsłudze. Produkt można rozbudować o system identyfikacji krów i system zarządzania.

Oferta rynkowa IDC występuje w różnych wersjach:

  • IDC1 – jest to prosty, nieduży ściągacz aparatu udojowego z pulsarorem,
  • IDC2 – pulsator ze ściągaczem i licznikiem mleka, który stanowi podstawowy moduł w halach udojowych (dokładność pomiaru +/- 5%,
  • IDC3 -  jest to jednostka IDC2, z dokładniejszym licznikiem mleka +/- 2%,
  • IDCT – czyli IDC2 z wbudowaną baterią, do użytku w oborach uwięziowych.

Budowa podstawowej jednostki IDC wraz z zasilaczem umożliwia wykorzystanie ich zarówno w ściągaczach aparatu udojowego z licznikiem mleka w oborach uwięziowych, jak również w halach udojowych.